Jak získat hypotéku

Jak získat hypotéku

Předtím, že si zajdete do banky zažádat o úvěr, je nutné znát odpověď na následující otázky.

Kdo může zažádat o poskytnutí hypotéky?
O úvěr může zažádat osoba, jež je občanem České republiky a má zde trvalý pobyt. Nebo osoba, která má takovou osobu za manžela či manželku. Dále pak osoba, která je občanem Evropské unie a na území České republiky má trvalý pobyt.

K čemu má být hypotéka použita?
Objektem hypotéky mohou být následující nemovitosti:

  • byt
  • rodinný dům
  • rekreační dům
  • garáž
  • stavební pozemek, na kterém v blízké době proběhne výstavba
  • bytový dům

Co vlastně můžeme tímto úvěrem financovat?
Financovat můžeme například koupi nemovitosti, její výstavbu nebo třeba rekonstrukci nemovitosti. Hypotéka nám může posloužit k uhrazení modernizace nebo údržby nemovitosti. Hypotéku můžeme také použít k vypořádání společného jmění manželů či dědictví. Můžeme financovat sousedící pozemky a také funkční stavby.

Jak velkou výši hypotečního úvěru mohu získat?
Minimální výši, kterou vám jednotlivé banky poskytnou, se liší. Maximální výše se pohybuje do 70 procent z ceny nemovitosti. Ovšem záleží na schopnosti zákazníka splácet získaný úvěr i s úroky. Na trhu se vyskytují i hypotéky známé jako 100%. Získáte tak úvěr na celou nemovitost.

Jak dlouho budu muset získanou hypotéku splácet?
Délka splácení hypotéky záleží na tom, u které banky jste úvěr získaly a samozřejmě na jeho výši. Běžně se doba splácení pohybuje od 5-30 let. V případě, že máte hypotéku se státním příspěvkem, doba splácení je 20 let. Podle banky je nutné mít hypotéku splacenou do 70 let.

Je možné získat úvěr, který bude kombinovaný?
Odpověď zní ANO. I takové hypoteční banky nabízí. Můžete je získat ve dvou základních formách:

  • hypotéku se stavebním spořením se státní podporou
  • hypotéku s kapitálových životním pojištěním, kde kapitálová hodnota je pak použita ke splacení úvěru

O webu

Uvažujete o pořízení nového bydlení? Nemáte dostatek finančních prostředků? Jedním ze způsobů, jak k jim přijít, je zažádat si o hypotéku. Na našich webových stránkách získáte všechny potřebné informace k jejímu získání. Dozvíte se, co je vlastně hypotéka a co musíte splnit, abyste ji získali. Dále pak jaký typy hypoték si vlastně můžete pořídit, na co se připravit před tím, než si zažádáte o úvěr, jak si vybrat nejlepší finanční instituci, co je úvěrová sazba, jak a dlouho se hypotéka splácí a mnoho dalšího.