Hypotéka

Hypotéka

Hypotéka, neboli hypoteční úvěr, je dnes velmi oblíbený způsob, jak získat finanční prostředky na pořízení vlastního bydlení. Hypotéka je nabízena nejen fyzickým osobám, ale může ji dostat také osoba právnická.

V minulosti si hypotéku brali spíše bohatší lidé, proto bylo téměř nemožné pro normálního člověka hypotéku splatit. Postupem času se úrokové sazby začaly snižovat. A dnes je to jeden z nejvýhodnějších prostředků k získání finančních prostředků k bydlení.

Hypotéku nabízejí nejen banky, ale i nebankovní instituce. Jejich nabídka je poměrně stejná, liší se většinou jen v doplňkových službách nebo programech. Jednotlivé typy hypoték se liší účelem, výši úrokové sazby, dobou splácení, délkou fixace, výší poplatků či možností předčasného placení. Uvažujete-li právě o tom, že si pořídíte hypotéku, vybírejte s rozmyslel a informujte se o právě zmíněných údajích.

Hypotéka je jistý typ úvěru, kde se požaduje, aby byla zajištěna zástavním právem k nemovitosti. Většinou se za zástavu vybírá nemovitost na kterou se hypotéka pořizuje. Ovšem nemusí to být pravidlem. Určitě vás také zajímá, jak to, že se hypotéky stávají stále více oblíbené. Příčin je hned několik. V první řadě na to má vliv pokles ceny peněz na kapitálových trzích, což má za následek snižování úrokových sazeb. To následně zvýší poptávku po hypotékách. Druhá příčina má návaznost na daně. Od roku 1998 je totiž možné si odečíst zaplacené úroky z hypotečního úvěru od základu daně z příjmů fyzických osob. To je také výhodné, jelikož platíte nižší daně. Třetím důvodem je státní podpora, která v minimální výši činí 3,5 procenta ročně. Poslední, a neméně důležitou příčinou, je doba splácení úvěru. Díky tomu, že se splátky rozdělí do několika let, nezatěžuje se příliš rozpočet rodiny.

O webu

Uvažujete o pořízení nového bydlení? Nemáte dostatek finančních prostředků? Jedním ze způsobů, jak k jim přijít, je zažádat si o hypotéku. Na našich webových stránkách získáte všechny potřebné informace k jejímu získání. Dozvíte se, co je vlastně hypotéka a co musíte splnit, abyste ji získali. Dále pak jaký typy hypoték si vlastně můžete pořídit, na co se připravit před tím, než si zažádáte o úvěr, jak si vybrat nejlepší finanční instituci, co je úvěrová sazba, jak a dlouho se hypotéka splácí a mnoho dalšího.